ÜRÜN VİDEOLARININ E-TİCARET İÇİN ÖNEMİ?


E-Ticaretin her zaman birincil kuralı, son tüketici ile ürününüz arasında bir etkileşim yaratmaktır. Bu makalemiz de sizlere Ürün videolarının E-Ticaret için önemi ve videolar ile satışlarınızı nasıl arttırabilirsiniz sizlere öğretmektir. Ürününüz ne kadar güzel olursa olsun müşteriyi etkilemenin yanı sıra, potansiyel müşterinizin güvenini de kazanmanız gerekmektedir. Bunu da elbette son zamanlarda oldukça popüler olan ürün video çekimi sayesinde yapabilirsiniz. 

Ürününüzün kalitesini ve faydalarını sergilemek hatta müşterilerin ürününüzü satın almasına yardımcı olmak için ürün videoları çekmeyi deneyebilirsiniz. Doğru bir çekim ve reklam kampanyası yönetimi ile beraber işletmenizin tanıtımını yapabilir aynı zamanda marka bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca videoları Facebook, YouTube veya Instagram gibi sosyal medya platformlarına yükleyerek pazarlama aracı olarak da kullanabilirsiniz. Müşterileriniz sayfanızı ziyaret ettiklerinde onları görecek ve muhtemelen arkadaşları veya aile üyeleriyle de paylaşacaklardır. 

İnsanlar bir ürünle ilgili bir video gördüklerinde, karar vermeden önce nasıl göründüğünü ve hangi özelliklere sahip olduğunu görebildikleri için satın alma konusunda kendilerini daha güvende hissetmektedirler. Bu durum hem ürüne olan güveni hem de müşterinin size duyduğu güveni artıracaktır. Dolayısıyla Amazon gibi e-ticaret siteleri, bazı ürünlerin nasıl çalıştığı ile ilgili veya ürünün özelliklerinin neler olduğunu anlatan bir animasyon veya canlı aksiyon videosu kullanmaktadır.

Ürün Videoları Merak Uyandırır İlgiyi Arttır

Bir ürün videosu, metin veya fotoğraflardan daha ilgi çekicidir çünkü insanların önlerinde olup bitenleri görmelerini sağlar. Videolar ayrıca işletmelerin izleyicileriyle duygusal bir düzeyde etkileşim kurmasına olanak tanır çünkü izleyiciler bir videoda gördüklerini metin okurken veya fotoğraflara bakarken olduğundan daha fazla hissedebilirler. Bu, e-ticaret mağazanız için daha yüksek dönüşüm oranlarına yol açabilir.

Bir ürün ne kadar ilgi çekici olursa, satın alınma şansı o kadar yüksek olur. Bu nedenle pazarlamacılar, ürünlerini daha çekici ve ilginç hale getirmek için farklı medya türlerini kullanır. Videolar, müşterilerle birçok düzeyde etkileşimi artırmada etkili olduğu kanıtlanmış medya türlerinden biridir.

Bir ürün hakkında video çekmek, o ürünü tanıtmanın en güzel yoludur. Ürün videoları, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi sergilemek için mükemmel bir yol olmasının yanı sıra müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile de etkileşim kurmak için harika bir araçtır. Günümüzün çevrimiçi alışveriş dünyasında, potansiyel müşterilerin mevcut tüm farklı seçeneklerle dikkatlerinin dağılması oldukça kolaydır. Tüketicilere sunulan çok fazla seçenek olduğundan, kalabalığın arasından sıyrılmak önemlidir. Kalabalığın arasından sıyrılmak için onların dikkatini çekebilecek içerikler oluşturmanız gerekir.

Dönüşüm Oranlarınızı %70 Artmasını Sağlar

Çoğu kişi çevrimiçi alışveriş yaparken metin okumak veya resimlere bakmak yerine video izlemeyi tercih ettiğinden, e-ticaret sitenizde video kullanmak satış dönüşümlerinizi %70 oranında artırmanıza yardımcı olacaktır. İnsanlar genellikle satın almak isteyip de almadıkları bir ürünle ilgili videoyu izledikten sonra anlık satın almalar yaparlar. Bu da demek oluyor ki eğer satmış olduğunuz ürün, müşterinin bir problemine çözüm oluyorsa veya ihtiyacını karşılıyorsa, profesyonel bir video çekimi ile satışa dönüşür.

Videolar, insanların satın alacakları ürünle ilgili olduğu için ürün sayfanıza değer katar. Örneğin, yeni bir tür bisiklet satıyorsanız, nasıl çalıştığını veya ne gibi sonuçlar verdiğini gösteren bir video koyabilirsiniz. Bu, ürününüzün daha fazla müşteri çekmesine yardımcı olacaktır, çünkü ziyaretçiler satın alma kararını vermeden önce tam olarak ne satın aldıklarını bileceklerdir.

Teknolojinin ilerlemesi ve dolandırıcıların artması ile birlikte ürün videoları, çevrimiçi alışveriş deneyiminde gerekli bir unsur haline geldi. Google tarafından yapılan bir ankete göre, tüketicilerin %83’ü sosyal medya platformlarında ürün videoları izliyor ve %81’i video içeriğinin daha iyi satın alma kararları vermelerine yardımcı olduğuna inanıyor.

Videolar kelimelerden daha akılda kalıcıdır, bu da insanların video içeriğini izledikten sonra ürünleriniz hakkında daha fazla bilgiyi bilinçaltında tutacağı anlamına gelir. Bu durum, müşteriyi elde tutma oranınızı artıracak ve tekrarlanan satışlarınızın da artırmasına yardımcı olacaktır. İnsanlar genellikle satın almak istemedikleri bir ürünle ilgili videoyu izledikten sonra anında alışveriş yaparlar. Yani sattığınız ürün bir müşterinin sorununa çözümse veya ihtiyaçlarını karşılıyorsa profesyonel bir video çekimi ile satışa dönüşür. Böylelikle sizlerle ürün videolarının genel anlamda E-Ticaret sitesi sahipleri için ne kadar önemli olduğunu anlatmış olduk.Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!

Scroll to top